top of page

Holky z naší školky


Můj medailonek v knize #Robot100: Sto rozumů začíná větou: „Jitka Čejková pochází z Lomnice nad Popelkou, kde chodila do mateřské školy v ulici Karla Čapka (dnešní školka Dášeňka)…“ Nebývá zvykem do životopisů uvádět základní školy, natož ty mateřské. Já jsem ale pyšná na všechny instituce, kterými jsem kdy prošla. Nejen proto, že jsem měla všude štěstí na výborné pedagogy, ale i spolužáky. Nevím, jak se mají holky z naší školky, ale někteří kluci, jsou fakt borci! Například Jára Soukup – dnes je tomu přesně sedm let, kdy spolu s kolegy biatlonisty ve smíšené štafetě na olympiádě v Soči vybojoval stříbrnou medaili. (Z té samé olympiády si přivezl i medaili bronzovou za sprint na 10 km). A kdo to stojí hned vedle něj napravo? No to je David Vencl! Že vám to jméno taky něco říká? Ano, jsou toho teď plná média – je to ten otužilec a Freediver, co se příští týden chystá pokořit světový Guinnessův rekord a podplavat 80 metrů pod ledem na jeden nádech. Držíme mu place, ať to vyjde! A pak, až to situace umožní, uděláme nějaký školkový sraz a všechno to společně oslavíme! Sejdeme se pak po letech kde jinde než ve školce v ulici Karla Čapka. (Proto tato informace v tom medailonku taky zazněla, s KČ mě totiž nespojuje jen slovo robot).

Comments


bottom of page